Okna drewniane Świebodzin

Od samego początku, główną domeną naszej działalności jest produkcja ekskluzywnych okien drewnianych. Na bieżąco zwiększaliśmy ofertę i obecnie produkujemy również drewniane okna zabytkowe, drewniane okna norweskie, drewniane okna angielskie, okna drewniano – aluminiowe, drzwi drewniane oraz ogrody zimowe.

To, co nas wyróżnia to bez wątpienia wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość i estetyka naszych produktów, wykwalifikowana kadra pracownicza, indywidualne podejście do każdego Klienta, doskonały styl i prestiż, a także konkurencyjne ceny.

Czytaj dalej…

Swoją ofertę kierujemy do Klientów, którzy poszukują bezpieczeństwa i spokoju, chcą podnieść jakość codziennego życia, jak również cenią sobie elegancki wygląd, komfort i funkcjonalność.

Wierzymy w to, że nasza oferta sprosta również oczekiwaniom Klientów, ceniących najwyższą jakość i nowoczesność.

Państwa zadowolenie od zawsze było priorytetowym celem działalności naszej firmy. Systematycznie pracujemy na uznanie i zaufanie naszych Klientów. Możemy śmiało powiedzieć, że osiągamy to dzięki jakości naszych produktów. Ciągła kontrola jakości zaczyna się już w chwili zakupu materiałów do produkcji. Zdecydowaną większość z nich, od wielu już lat kupujemy u tych samych dostawców, co daje nam gwarancję najwyższej ich jakości i niezawodności.

Duże wymagania stawiamy nie tylko wobec naszych dostawców, ale także wobec samych siebie. Razem z naszymi dostawcami poszukujemy nowych rozwiązań, które wpłyną na jakość naszych okien i drzwi.

Nasze okna drewniane powstają w taki sposób, aby sprostać najbardziej wyszukanym gustom naszych Klientów. Cechuje je nie tylko atrakcyjny design, ale także bezpieczeństwo, izolacyjność termiczna i akustyczna.

Od 2006 roku funkcjonuje w naszej firmie System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, który pozwala produkować jeszcze lepszej jakości okna i drzwi. Dowodem może tu być wzrost wielkości eksportu , który wynosi ok. 60% rocznej produkcji.

Do odbiorców naszej stolarki należą firmy z Niemiec, Norwegii, Kanady, Holandii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii. Z wieloma z nich współpracujemy już od kilkunastu lat. W Polsce odbiorcami naszych okien są zarówno Klienci indywidualni, deweloperzy, jak również dealerzy.

Na samym początku obszar działalności naszej firmy w kraju obejmował województwa zachodnie oraz województwo mazowieckie. W chwili obecnej zasięg działalności obejmuje całą Polskę. Na bieżąco poszerzamy sieć naszych punktów handlowych i dealerskich.

Fabryka Okien Drewnianych Świebodzin Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1991 roku.

-> Sprawdź ofertę Firmy Świebodzin <-

katalogkolorowSprawdź katalog kolorów

 

katalog_ogolny_swiebodzinKatalog Ogólny Świebodzin (.pdf) 

 

katalog_okien_swiebodzinKatalog okien Świebodzin (.pdf)

 

Różnorodność oferowanych profili okiennych wraz z tworzącymi je komponentami zadowoli każdego wymagającego Klienta.

Drewno to materiał wykorzystywany przez człowieka na wiele sposób właściwie od zawsze. Jest jednym z najbardziej idealnych tworów natury, posiada niezwykłe właściwości, wyzwala energię i emanuje swoim naturalnym pięknem w każdej jego postaci. Okna i drzwi wykonane z tego materiału z pewnością posłużą nam wiele lat zachwycając niezmiennie swoją trwałością, jakością i naturalną urodą. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty wykonane z drewna sosnowego, dębowego oraz meranti.

Poradniki

Pielęgnacja okuć

Dbałość o okna to również dbałość o okucia okienne. Zapewni ona bezproblemowe i lekkie funkcjonowanie okien.

 • Aby okna i drzwi zewnętrzne mogły się bezproblemowo zamykać i otwierać zaleca się smarowanie od czasu do czasu kroplą oleju wszystkich ruchomych części okucia
 • Jeśli zostanie kiedykolwiek zakłócona funkcja rozwierno – uchylna to w żadnym wypadku nie należy na siłę przywracać właściwej pozycji elementu
 • Ważne aby podczas pielęgnacji okuć nie uszkodzić ich powłoki antykorozyjnej. Zaleca się stosowanie delikatnych, pH-neutralnych środków w rozcieńczonej formie. Nie należy używać środków zawierających kwasy
 • Pamiętajmy też o ochronie okuć podczas prac remontowo-budowlanych aby nie uległy zniszczeniu lub zabrudzeniu
 • Przynajmniej raz w roku zaleca się:
 • Smarowanie lub oliwienie wszystkich elementów ruchomych i miejsc ryglowań. W tym celu stosuje się smar lub olej bez zawartości kwasów i żywic
 • Sprawdzanie mocować elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i w razie potrzeby dokręcenie poluzowanych śrub

Na co dzień dbajmy o okna i okucia stosując się do prostych zasad:

 • Na skrzydło okna nie może oddziaływać żadne dodatkowe obciążenie
 • Nie dociskamy skrzydła do ościerza
 • Nie zostawiamy otwartego okna podczas silnych wiatrów
 • Nie wkładamy żadnych przedmiotów między skrzydło i ościeżnicę
Okna drewniane, czy okna PCV

Drewno to materiał wykorzystywany przez człowieka na wiele sposobów właściwie od zawsze. Jest jednym z najbardziej idealnych tworów natury, posiada niezwykłe właściwości, wyzwala energię i emanuje swoim naturalnym pięknem w każdej jego postaci.

Okna i drzwi wykonane z tego materiału z pewnością posłużą wiele lat zachwycając niezmiennie swoją trwałością, jakością i naturalną urodą.

W przeciwieństwie do PVC jest materiałem w pełni odnawialnym, ekologicznym, nie powodującym alergii, całkowicie naturalnym.

Jednymi z ważniejszych argumentów optujących za zakupem okien drewnianych są:

 • Okna wykonane z drewna są zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku i „cieplejsze”

Proszę sobie wyobrazić meble wykonane z PVC… Okna są jak meble, są niezwykłą ozdobą domu, mogą przybierać różne kształty, kolory, mogą być idealnie dopasowane do wnętrz, tylko wtedy jeśli będą drewniane.

 • Okna drewniane zawsze będą charakteryzowały się lepszym współczynnikiem przenikalności cieplnej niż okna PVC.

Nawet w dobie prężnego rozwoju okien PVC, okna drewniane, właśnie ze względu na swój naturalny materiał będą lepszym izolatorem.

 • Okna drewniane są odporne na paczenie, zdecydowanie stabilniejsze i bardziej wytrzymałe.

Są stosowane w budownictwie właściwie od zawsze. Okna PVC od niedawna i należy zwrócić uwagę, że zostały wprowadzone na rynek głównie ze względu na fakt, iż były tańsze, a nie lepsze.

 • Po użyciu kolorów lazurowych na oknach drewnianych pięknie widoczne są naturalne słoje drewna.

Nowoczesne okna PVC możemy kupić w wielu dostępnych na rynku okleinach drewnopodobnych, ale nigdy nie będą one tak naturalne jak prawdziwe drewno.

 • Poprzez zastosowanie kolorów kryjących RAL uzyskujemy naturalne, nowoczesne okna w barwach idealnie dobranych np. do koloru ścian, czy elewacji.

Możliwe jest także zastosowanie dwukoloru, a więc koloru kryjącego i lazurowego na jednym oknie dostosowując kolorystykę do budynku i jego wnętrza.

 • Okna drewniane obowiązkowo muszą być stosowane w obiektach zabytkowych, dworach, pałacach.. Zastosowane w mieszkaniu, czy nowo wybudowanym domu nadają klasy, prestiżu.

Moda na okna drewniane, ze względu na to, że wykonane są z materiału szlachetnego i już sprawdzonego przez wiele pokoleń (w przeciwieństwie do PVC) nigdy nie zaniknie.

 • W produkcji okien drewnianych możemy zastosować wszelkie możliwe zdobienia, dopasowane do charakteru pomieszczenia. Zastosowanie klasycznych ozdób w oknach PVC jest praktycznie niemożliwe.

Okna i drzwi drewniane mogą być również zrobione indywidualnie przez artystę plastyka, poprzez zastosowanie rzeźbień, wykonywanie wyjątkowo niepowtarzalnych ozdób, stworzenie tak zwanych przecierek kolorystycznych. Efektów takich nie uzyskamy nawet na najlepszych oknach PVC.

 • Okna drewniane są bezpieczniejsze.

Jednym z najczęściej spotykanych form włamania, nie jest jak powszechnie się uważa wybijanie szyb, ale przewiercanie otworu w ramie okna w celu dostania się do klamki. Okno drewniane jest więc zdecydowanie bardziej odpornym materiałem, trudniej poddającym się działaniom mechanicznym.

 • Okna wykonane z drewna są również bardziej bezpieczne pod względem zagrożenia pożarowego.

Zdecydowanie szybciej i łatwiej spala się tworzywo sztuczne, tworzące jednocześnie trujący dla człowieka dym.

 • Drewno jest materiałem ekologicznym.

W dobie sporego nacisku na ekologię i ochronę środowiska należy pamiętać, że w przyszłości okna drewniane będą mogły być odrestaurowane, a po kilkudziesięciu latach ponownie wtopią się w naturę. Okna PCV po kilku latach użytkowania są praktycznie nie do odnowienia, a po kilkudziesięciu latach mogą zdecydowanie zagrozić naszemu środowisku naturalnemu.

Pielęgnacja i czyszczenie okien drewnianych

Powierzchnię drewnianych elementów należy czyścić gruntownie dwa razy do roku czystą wodą, zmyć kurz, ślady po owadach i podobne zabrudzenia. Jest to szczególnie istotne przy dolnej części ramiaka.

Po montażu a następnie dwa razy do roku (jednakże nigdy podczas mrozów) stosować według wskazówek zestaw pielęgnacyjny GORI. Uszczelki powinny być raz do roku lekko przecierane talkiem celem uniknięcia ich przywierania do powierzchni lakierowanych.

Aby zabezpieczyć łatwość poruszania się okuć, przynajmniej raz w roku natłuścić je, lub oliwić – podczas wykonywania tej czynności upewnić się, że śruby znajdują się we właściwym położeniu.

Należy sprawdzać, czy nie ma pęknięć w wypełniaczu do połączeń i fug, ponieważ grozi to nasiąkaniem wody. W przypadku zaobserwowania uszkodzeń tego rodzaju wypełniacz musi być całkowicie usunięty i położony na nowo.

Przed użyciem taśmy klejącej upewnijcie się Państwo u producenta, czy nadaje się ona do naklejania na okna drewniane. Niektóre taśmy klejące mogą powodować uszkodzenia powłoki. Niezależnie od rodzaju taśmy, zbyt długie przetrzymywanie przyklejonej do okna taśmy może prowadzić do trudności z jej pozbyciem się, oraz do uszkodzeń powierzchni.

Czyste lakierowane powierzchnie muszą być starannie sprawdzone pod kątem uszkodzeń.

Z ewentualnymi usterkami powstępować w następujący sposób:

Uszkodzone mechanicznie miejsca szlifować używając papieru ściernego o ziarnistości 180-220 a następnie starannie odkurzyć. Należy szlifować wyłącznie uszkodzone miejsca i uważać, aby nie zeszlifować podkładu. Do wykończenia powierzchni stosować GORI895 poprzez dwukrotne malowanie rozszczepionym pędzlem do farb akrylowych.

Jeśli zechcą Państwo przedłużyć żywotność okna, zmienić jego kolor, czy też stoją Państwo przed koniecznością przeprowadzenia koniecznych zabiegów konserwacyjnych, pomóc może całkowita przeróbka powłoki drewnianego okna. Do tego celu używa się GORI 895 lub GORI 894 – są to produkty do malowania pędzlem przeznaczone specjalnie do okien i drzwi zewnętrznych. Tworzą one wymalowane, dzięki któremu okno otrzymuje całkowicie nową ochronę przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.